Strona główna Dla mediów
patron medialny:Dla mediów

I Kongres Polskiej Edukacji. Przemiany 1989-2030 – W połowie drogi

sobota, 04 czerwca 2011 21:31

Informacja prasowa

Ponad dwa tysiące osób z całej Polski, ponad pięćdziesięciu prelegentów w siedmiu grupach tematycznych, spotka się 5 i 6 czerwca na I Kongresie Polskiej Edukacji zorganizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Uroczystego otwarcia dokonają Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej.

Więcej…
 

Pierwszy raport o stanie edukacji – zaproszenie do debaty nad edukacją

wtorek, 31 maja 2011 11:51

Instytut Badań Edukacyjnych przedstawił „Raport o stanie edukacji. Społeczeństwo w drodze do wiedzy”, pierwsze tak kompleksowe zestawienie wyników badań polskiej edukacji. Obraz, jaki wyłania się z dokumentu, pozwala na optymizm, choć skala wyzwań jest niemała.

Więcej…
 

IBE: Pierwszy raport o stanie edukacji już w czerwcu

piątek, 29 kwietnia 2011 10:50

5-6 czerwca podczas I Kongresu Polskiej Edukacji w Warszawie Instytut Badań Edukacyjnych przedstawi "Raport o stanie edukacji", pierwszy kompleksowy opis stanu polskiej oświaty. Czerwcowe spotkanie Entuzjastów Edukacji – pracowników badawczych IBE, nauczycieli i dyrektorów szkół, przedstawicieli organizacji pozarządowych i uczelni wyższych, zwłaszcza uczelni pedagogicznych, samorządowców i decydentów szczebla rządowego służyć ma uporządkowaniu debaty wokół stanu polskiej edukacji.

"Raport o stanie edukacji" będzie pierwszym wszechstronnym dokumentem prezentującym wyniki najbardziej aktualnych badań nad polskim systemem edukacji.– Raport będzie swego rodzaju "Białą Księgą" polskiej oświaty. Będzie punktem wyjścia do dyskusji o szansach i wyzwaniach krajowej edukacji – mówi Michał Federowicz, dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE).

Więcej…
 


.