IBE patronem honorowym konferencji KUL

Instytut Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej z cyklu "Rodzina w teorii i praktyce pedagogicznej". Odbędzie się ona 8 czerwca br. w formie hybrydowej.

Konferencja organizowana jest z okazji 25-lecia istnienia Katedry Pedagogiki Rodziny w Instytucie Pedagogiki KUL. Zaproszenie skierowane jest do pedagogów, filozofów, teologów, prawników, psychologów oraz osoby zainteresowane problematyką.

Spotkanie organizowane jest pod hasłem "Wychowanie w rodzinie - między stabilnością a zmiennością w kontekście współczesnych przemian". Podczas konferencji omówione zostanie:

• Wychowanie w rodzinie formalnym przedmiotem poznania w pedagogice – pedagogika rodziny,
    nauki o rodzinie i konteksty interdyscyplinarne – historia i współczesność
  • Prężność i zasoby rodziny a wychowanie - rodzina siłą osoby, społeczeństwa i narodu
  • Czynniki ryzyka i sytuacje trudne w wychowaniu w rodzinie – opieka, pomoc i wsparcie
  • Wychowanie w rodzinie – potrzeby na dziś i wyzwania na jutro

Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się w formie hybrydowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.