EFC baner nagroda ico

IV edycja konkursu o Nagrodę im. prof. Romana Czerneckiego

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego przyznawana jest w trzech kategoriach - publicystycznej, naukowej i specjalistycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca br. Więcej
digita workshop

Path2Integrity: przetwarzanie danych osobowych w badaniach naukowych

Zaprasza studentów wszystkich kierunków na interaktywny warsztat online poświęcony rzetelności badawczej, organizowany w ramach projektu Path2Integrity. Uczestnicy spotkania otrzymają międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.  Więcej
Mask Group 332x

IBE uczestnikiem międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU

Instytut Badań Edukacyjnych dołączył do międzynarodowego projektu TRANSVAL-EU. We współpracy z instytucjami z całej Europy zaprojektuje rozwiązania dotyczące kwalifikacji transwersalnych (przekrojowych). Więcej
innoform ico

IBE partnerem konferencji INNOFORM

Już 20 kwietnia br. rozpoczyna się największa w Polsce konferencja dedykowana branży narzędziowo-przetwórczej. Podczas trzech dni wypełnionych spotkaniami i dyskusjami nie zabraknie także tematów związanych ze Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji. Więcej
grafika 100 1001

Konkursy na stanowiska nauczycieli w Szkole Europejskiej w Brukseli i w Luksemburgu

Minister Edukacji i Nauki ogłosił konkursy na kandydatów na stanowiska w Szkołach Europejskich. Więcej
fot kk 2

Halo, tu Ziemia! Rozmowa z Katarzyną Kalinowską-Sinkowską o nauce, fake newsach i pożytkach z wątpliwości

Obserwujemy wysyp fake newsów i teorii, które doskonale udają dyskurs naukowy, opakowane są w pseudonaukowy język i podają spreparowane lub anegdotyczne dowody, które imitują dowody naukowe – mówi dr Katarzyna Kalinowska-Sinkowska, ekspertka Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej
oferta wydawnicza

Wystąpienia ekspertów, panel dyskusyjny, wirtualne targi umiejętności poświęcone branży IT – to wszystko 28 kwietnia 2021 podczas organizowanej przez Instytut Badań Edukacyjnych konferencji “Praca w branży IT, czyli Z(y)SK na bazie umiejętności”.

grafika KONFERENCJA IT 1

Szybko zmieniający się rynek pracy, dynamicznie rozwijająca się branża IT, a co za tym idzie potrzeba dopasowania systemu edukacji do potrzeb rynku pracy, tworzenia standardów umiejętności w branży, wypracowania nowych kwalifikacji rynkowych i możliwości korzystania z już dostępnych to tematy, na których skupią się podczas konferencji eksperci reprezentujący IBE oraz Partnerzy wydarzenia.

Konferencję patronatem objął IAB Polska, a partnerami zostali: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Wydarzenie skierowane jest w szczególności do przedstawicieli świata biznesu, firm szkoleniowych, rekrutacyjnych oraz obecnych i przyszłych pracowników branży IT (w tym uczniów i studentów).

Konferencja podzielona została na 3 bloki wykładowe:

Kwalifikacje dla branży IT - eksperci i praktycy przybliżą czym są kwalifikacje z uwzględnieniem perspektywy pracodawcy i pracownika oraz jaka jest ich rola we współczesnym świecie. Omówione zostaną wyzwania rekrutacyjne z jakimi mierzy się obecnie branża IT, ogólny poziom kompetencji ICT polskiego społeczeństwa, a także kwestia nabywania nowych umiejętności w miejscu pracy.

Współpraca biznesu i edukacji - prelekcje będą dotyczyć współpracy biznesu i branży IT z edukacją na każdym jej szczeblu. Uczestnicy dowiedzą się, jak zapewnić kadrę  o kwalifikacjach pożądanych przez branżę IT, jak działa P-Tech będący globalnym modelem zdobywania kwalifikacji rynkowych oraz jak polskie uczelnie dopasowują kształcenie do potrzeb przemysłu i dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych. Uzyskamy odpowiedź m.in. na pytanie dlaczego podczas studiów warto się doszkalać, aby być ramię w ramię z konkurencją rynkową.

Narzędzia wspierające rozwój umiejętności – podczas wystąpień ekspertów uczestnicy poznają narzędzia aktualnie stosowane w rekrutacji specjalistów IT, metody i najnowsze trendy wspierania rozwoju umiejętności pracowników i kandydatów na pracowników branży IT, jak również poznają odpowiedzi na pytanie dlaczego warto digitalizować osiągnięcia oraz wdrażać w organizacji elektroniczny system odznak - Open Badges.

Konferencji towarzyszyć będzie także panel dyskusyjny, a uczestnicy wezmą dodatkowo udział w wirtualnych targach kwalifikacji przyszłości.

Konferencja odbędzie się w formule online.

Strona konferencji z programem i linkiem do rejestracji: kwalifikacje.edu.pl/konferencja-it/

Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu!

Patronat: IAB Polska

Partnerzy konferencji: IBM, P-Tech, Klaster Technologiczny INFOTECH, Cisco Systems Poland Sp. z o.o., Orange Polska, Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o., ING Tech Poland, Kodilla, Antal, Just Join IT, Objectivity, Politechnika Wrocławska, IT Pass, Europartner AKIE, CKU i WUP w Białymstoku.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp