Strona główna Panel 6
patron medialny:Paneliści. Sesja II, Grupa tematyczna 6

Jędrzej Bieniasz

Tegoroczny absolwent XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, klasy matematyczno-fizycznej. Przez wiele lat działał w samorządach klasowych i szkolnych. Od stycznia 2010 do stycznia 2011 pełnił funkcję Przewodniczącego Samorządu Szkolnego w liceum. Przez ostatnie dwa lata współpracował z Fundacją CEO w projekcie MKOl - Międzyszkolne Kluby Olimpijskie, w ramach którego przygotowywał młodzież gimnazjalną do Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (sam był jego laureatem). W 2010 roku brał udział w VIII International Debate Academy w Słowenii, gdzie wśród najlepszych na świecie doskonalił techniki stosowane w debatach.

 

Magdalena Bogusławska

Z wykształcenia filolog. Od 2008 r. pełni funkcję Dyrektora Zespołu Szkół dla Dzieci Obywateli Polskich Czasowo Przebywających za Granicą, a następnie - Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Wcześniej związana ze środowiskiem szkół niepublicznych. Zajmowała się także działalnością szkoleniową oraz wydawniczą. Podstawowymi obszarami jej zainteresowań jest edukacja wielokulturowa, zagadnienia przywództwa w szkole oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii w nauczaniu.

 

Andrzej Grzybowski

Informatyk, nauczyciel, doktorant Politechniki Poznańskiej. W pracy naukowej zajmuje się technicznymi, społecznymi i ekonomicznymi uwarunkowaniami wdrażania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Koordynator projektu Kreatywna Szkoł@ w ramach którego Gmina Jarocin jako pierwsza w Polsce wyposażyła 25 szkół podstawowych i gimnazjalnych w ponad 850 komputerów przenośnych. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w kształceniu, projektuje i tworzy portale internetowe oraz aplikacje komputerowe.

 

Jarosław Lipszyc

Prezes Fundacji Nowoczesna Polska, która prowadzi kilka projektów, w ramach których tworzone są otwarte zasoby edukacyjne, dostępne na wolnych licencjach: Wolne Lektury (szkolna biblioteka internetowa), Wolne podręczniki oraz Czytamy słuchając (audiobooki z lekturami).

W latach 2006-2009 członek kolektywu Indeks 73. Jeden z liderów ruchu społecznego Obywatele Kultury.

W 2008 był inicjatorem i współorganizatorem Koalicji Otwartej Edukacji (KOED), zrzeszającej organizacje wspierające ideę rozwijania i wykorzystywania otwartych zasobów edukacyjnych. Jest przewodniczącym prezydium KOED. Członek władz Internet Society Polska.

 

prof. Jan Madey

Uniwersytet Warszawski.

Wieloletni Dyrektor Instytutu Informatyki, Prodziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, a następnie Prorektor. Obecnie Dyrektor Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW oraz profesor zwyczajny w Instytucie Informatyki. Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia EUNIS (European University Information Systems), wiceprzewodniczący Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, przewodniczący Rady ds. Edukacji Informatycznej i Medialnej przy Ministrze Edukacji Narodowej a także członek Komitetu Informatyki PAN.

Autor i współautor licznych publikacji. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski i Medalu Komisji Edukacji Narodowej.

 

Jacek Staniszewski

Historyk. Absolwentrii Uniwersytetu Gdańskiego. Nauczyciel historii od 1997 roku. Uczył na wszystkich etapach edukacji szkolnej. Od 2004 do 2010 lider zespołu historycznego w Gdańskich Szkołach Autonomicznych. Od 2005 systematycznie wykorzystywał nowe technologie w czasie swoich lekcji. W latach 2007 – 2010 administrator gdańskiego centrum komputerowego egzaminu TOEFL z języka angielskiego. Obecnie członek pracowni historycznej w Instytucie Badań Edukacyjnych.

 

Józef Woźny

Dyrektor Zespołu Gimnazjalno – Szkolno - Przedszkolnego w Chocianowicach koło Kluczborka (woj. opolskie). Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, pasjonat zastosowań edukacyjnych informatyki. Autor i administrator szkolnego systemu e-learningowego dostępnego pod www.chocianowice.edu.pl. Autorskim rozwiązaniem jest videoserwer zawierający materiały dydaktyczne z różnych przedmiotów dostępne poprzez sieć lokalną w każdej klasie i na korytarzu na dużym panelu LCD, na którym na przerwach wyświetlane są filmy edukacyjne. W Zespole 80% sal lekcyjnych wyposażonych jest w komputery z dostępem do Internetu i rzutniki multimedialne, Uczniowie mają możliwość wypożyczenia do domu klocków LEGO MINDSTORM, zamieszczają geotagowane zdjęcia na mapach oraz wykonują w Google Sketchup projekty 3D budynków i kościołów.

 

Alicja Pacewicz

Dyrektor ds. Programów i Wydawnictw Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współtworzy wizję i strategię CEO. Opracowuje programy edukacyjne, podręczniki dla uczniów, scenariusze zajęć i poradniki dla nauczycieli, programy (m.in. „Kształcenie obywatelskie w szkole samorządowej”, „Szkoła z klasą 2.0”, „Ślady przeszłości”, „Młodzi Głosują”; „Młodzi Przedsiębiorczy”; „Edukacja z Internetem”, „Mapa Kultury”) oraz materiały szkoleniowe. Redaguje publikacje wydawane przez CEO. Konsultant MEN oraz CKE. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i trenerów. Wierzy w demokrację obywateli, mądrą edukację i siłę zdrowego rozsądku.

 


.